MacBook Pro 14": M1 Pro 1TB - Space Gray

SKU
MKGQ3ZE/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

Детали

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Боја
Space Gray
Модел
1TB
Големина
14inch
Капацитет
1 TB
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
Apple M1 Pro with 10-core CPU, 16-core GPU, 16-core Neural Engine
Меморија
16GB unified memory
Тастатура
International English keyboard

Product declaration