Apple 18W USB-C Power Adapter

SKU
MU7V2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

18W USB-C Power Adapter ќе Ви овозможи брзо полнење дома, на работа или додека сте на патување. Иако овој адаптер е компатибилен со било USB-C уред, Apple препорачува истиот да се кориссти за 11 и 12.9 инчниот iPad Pro (трета генерација) за оптимални перформанси при полнење. *Кабелот за полнење се продава посебно.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198889973
End of life
No
Бои
White
Боја
бела
Charger type
Wall charger
Connectivity
USB-C
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Што има во кутијата?
Apple 18W USB-C Power Adapter