21.5" iMac: Intel i5 3.0GHz 256GB

SKU
MHK33ZE/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

Детали

The all-in-one for all.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
21.5"
Капацитет
256GB PCIe-Based Flash Storage
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
3.0GHz 6-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.1GHz
Меморија
8GB of 2666MHz DDR4 memory
Дисплеј
21.5"
Резолуција
4096 x 2304
Graphics
Radeon Pro 560X with 4GB of GDDR5 memory
Graphics memory
4GB GDDR5
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Тастатура
International English keyboard
Ethernet
10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet (RJ-45 connector)

Product declaration