Apple iPad Pro 2018

SKU
conf-apple-ipad-pro-2018-mk
Новиот iPad Pro доаѓа со напредниот Liquid Retina екран, од крај до крај, во две големини. Face ID. А12X Bionic - најпаметниот и најмоќниот чип кој некогаш бил направен од Apple. Исто така доаѓа и со поддршка за Apple Pencil и Smart Keyboard Folio.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

iPad mini 5 Smart Cover
iPad mini 5 Smart Cover
2.990 МКД

Достапен производ

Incase Book Jacket Slim for iPad Pro 9.7''
Incase Book Jacket Slim for iPad Pro 9.7''
2.490 МКД

Достапен производ

Artwizz ScratchStopper for iPad Pro
Artwizz ScratchStopper for iPad Pro
990 МКД

Достапен производ

Smart Cover for iPad Air 3/ iPad 7
Smart Cover for iPad Air 3/ iPad 7
4.290 МКД

Достапен производ

Apple Pencil Case
Apple Pencil Case
2.490 МКД

Достапен производ

iSTYLE PRO FLIP CASE iPad mini  (2019) - black
iSTYLE PRO FLIP CASE iPad mini (2019) - black
1.890 МКД

Достапен производ

Moshi Xync with Lightning Connector - White
Moshi Xync with Lightning Connector - White
1.190 МКД

Достапен производ

iLuv Premium Lightning Cable 1m
iLuv Premium Lightning Cable 1m
790 МКД

Достапен производ

Moshi VersaCover for iPad 9.7inch (2017 / 2018)
Moshi VersaCover for iPad 9.7inch (2017 / 2018)
2.590 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB-C Cable
Apple Lightning to USB-C Cable
2.590 МКД

Достапен производ

Griffin Auxiliary Audio Cable - 3ft. Flat
Griffin Auxiliary Audio Cable - 3ft. Flat
990 МКД

Достапен производ

Ви го представуваме новиот iPad Pro.
Сè е ново. Сè е можно. Новиот iPad Pro е целосно редизајниран и опремен со најнапредната технологија на Apple. Тој ќе ве изненади, ќе ве воодушеви и ќе ве зачуди.
11"
12,9"
Нов дисплеј од крај до крај iPad Pro се претвора во магична стаклена површина која ги исполнува сите ваши желби.1
Користењето на новите, интуитивни движења е лесно.
Новиот Liquid Retina дисплеј се протега од раб до раб. Со вистински екран во боја и ProMotion технологијата, сè што гледате изгледа убаво, и сè што ќе допрете реагира со невидена брзина.
Најдобриот екран во боја
True Tone
Face ID пристигнува на iPad. Со тоа, отклучувањето е безбедно, и функционира беспрекорно кога и да го подигнете вашиот iPad.
A12X Bionic е најпаметниот и најмоќниот Apple чип досега. Главниот адут е Neural Engine, кој изведува пет милијарди операции во секунда и обезбедува напредно машинско учење.
Работи во професионални апликации како Photoshop CC
Adobe Photoshop CC доаѓа на iPad 2019.
Ова во превод значи дека е побрз од повеќето десктоп компјутери.
Сета оваа моќ најдобро доаѓа до израз кога користите мултитаскинг. Стартувај ја функцијата со само неколку прсти, и работи на креативен проект, разговарај со пријателите, сурфајте во потрага по инспирација и зборувајте преку FaceTime.
Истовремено.
Со A12X Bionic чипот графиката е двојно побрзо..2 Затоа iPad Pro е совршен уред за проширена реалност и фантастична арена за играње.
Двојно побрза графика
Забавата никогаш не била пореална. Реалноста никогаш не била позабавна.
Apple Pencil
Apple Pencil сега реагира на вашиот допир. Со двојно допирање, можете да ја промените четката за момент или да изберете гума, без да го изгубите фокусот од она што го правите.3
Се поврзува и се полни преку магнетскиот конекрот.
Најновиот Smart Keyboard Folio е врвна тастатура и елегантна двојна заштита за вашиот iPad.3
USB‑C обезбедува врвно поврзување со дополнителна опрема, како што е надворешен монитор или камера.3
Можете исто така да го користите за полнење на телефонот.
iPad Pro има две одлични камери со Smart HDR. Камерата од 12 MP е совршена за фотографии, 4K видео, виртуелна реалност и скенирање документи. TrueDepth камерата е тука за правење на selfie во Portret функцијата, FaceTime, Animos и Memoji.
Полесен е од 500 грама и е попренослив д било кога. Брзиот Wi-Fi и 4G LTE Advanced овозможуваат поврзување на секој чекор.4
Најтенкиот iPad досега
И батеријата сеуште му трае до 10 часа.5
Тоа е новиот iPad Pro. Најреволуционерниот iPad досега.
Производител
Apple
End of life
No
Wireless and cellular
Wi-Fi
Дисплеј
11"
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1TB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1TB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1TB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.4680
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1TB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
64 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
256 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
512 GB
Дисплеј
11"
Капацитет
512 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1 TB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6330
Дисплеј
11"
Капацитет
1 TB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1 TB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Weight
0.6310
Капацитети
1 TB
Дисплеј
11"
Капацитет
1 TB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi