Apple iPhone XR Smart Battery Case

SKU
apple-iphone-xr-smart-battery-case
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Направена за iPhone XR, Smart Battery футролата Ви овозможува уште поголема трајност на батеријата додека истовремено нуди голема заштита. Внатре, меката постава направена од микрофибер помага да се заштити вашиот iPhone. Од надвор, мекиот свиленкаст финиш на силиконот Ви дава прекрасно чувство во Вашата рака. Smart Battery футролата е компатибилна со Qi сертифицирани полначи. Можете да го полните вашиот iPhone заедно со батеријата и ќе си овозможите разговори до 39 часа, сурфање до 22 часа, и уште подолг аудио и видео плејбек. Со Smart Battery футролата, статусот на вашата батерија се појавува во центарот за нотификации, така што точно знаете уште колку батерија имате преостанато. Футролата може да се полни уште побрзо со USB-PD компатибилни полначи. Исто така, поддржува Lightning аксесоари како што се EarPods со Lightning конектор (вклучен со Вашиот iPhone), или Lightning Digital AV адаптер (се продава одделно).

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
End of life
No
Производител
Apple
Weight
0.1700
EAN code
190198889621
Боја
бела
Материјал
Silicone
Тип на футрола
Battery Case
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ
Производител
Apple
Weight
0.1700
EAN code
190198889553
Боја
црна
Материјал
Silicone
Тип на футрола
Battery Case
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ