Apple Lightning to USB-C Cable

SKU
conf-apple-lightning-to-usb-c-cable-mk

Овој USB-C кабел го поврзува вашиот iPhone, iPad или iPod со Lightning приклучокот кон USB-C приклучокот на вашиот компјутер за синхронизирање и полнење. Можете исто така да го користите кабелот со Apple 29W USB-C адаптер за напојување за да ја искористите можноста за брзо полнење на 12,9-инчниот iPad Pro.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Овој USB-C кабел го поврзува вашиот iPhone, iPad или iPod со Lightning приклучокот кон USB-C приклучокот на вашиот компјутер за синхронизирање и полнење. Можете исто така да го користите кабелот со Apple 29W USB-C адаптер за напојување за да ја искористите можноста за брзо полнење на 12,9-инчниот iPad Pro.

Производител
Apple
End of life
No
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
Производител
Apple
EAN code
888462314619
Length
1 meter
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
Што има во кутијата?
1 x Apple USB-C to Lightning Cable (1 m)
Производител
Apple
EAN code
888462496988
Length
2 meters
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11", iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar , MacBook Air Retina
Што има во кутијата?
1 x Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)