Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey

SKU
MRMF2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Apple Pencil (2nd Generation)
Apple Pencil (2nd Generation)
8.490 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (1st Generation)
Apple Pencil (1st Generation)
6.290 МКД

Достапен производ

Apple Magic Mouse 3
Apple Magic Mouse 3
7.190 МКД

Достапен производ

Apple Magic Keyboard - INT ENG
Apple Magic Keyboard - INT ENG
Special Price 6.190 МКД
Regular Price 8.790 МКД

Достапен производ

Apple Magic Keyboard за 11" iPad Pro/Air - INT English - White
Apple Magic Keyboard за 11" iPad Pro/Air - INT English - White
Special Price 21.390 МКД
Regular Price 26.590 МКД

Достапен производ

Детали

Magic Trackpad ви дава сосема нов начин за контрола на она што е на вашиот десктоп компјутер Mac. Кога извршувате гестови, вие всушност комуницирате со она што е на вашиот екран.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.3480
EAN code
190198737632
Боја
Space Gray
Големина
No
Connectivity
Bluetooth
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad Air 2, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac Pro, Mac mini (2018), Mac mini (late 2014), Mac Pro (2019), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 16"

Product declaration