Apple TV Remote (2017 Fall)

SKU
MQGE2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Siri Remote ви овозможува целосна контрола на вашиот Apple TV 4K и Apple TV (четврта генерација). Со Siri, можете да го најдете она што сакате да го гледате само со вашиот глас. И површината на допир ви овозможува да комуницирате со вашиот Apple TV брзо и лесно. Apple TV може да се поврзе со еден далечински, па ако сакате да играте мултиплеер игри, ќе ви биде потребен iOS уред или контролер.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.0800
EAN code
190198495167
Боја
црна
Модел
No
Големина
No
Connectivity
No
Капацитет
No
Димензија и тежина
Висина: 4,88 инчи (124 мм) Ширина: 1,5 инчи (38 мм) Длабочина: 0,25 инчи (6,3 мм) Тежина: 1.59 унци (45 g) 2
HomeKit compatibility
No
Compatibility
Apple TV Models Apple TV 4K Apple TV (4th Generation)
Wireless connection
Wireless: Bluetooth 4.0 wireless технологија
Сензори
Акцелеметар Триосен жиро
Power
Вградена литиум-јонска батерија за полнење Полнење преку USB на компјутерски систем или power adapter (се продава одделно)
Environmental Requirements
Работна температура: 32 ° до 95 ° F (0 ° до 35 ° C) Неоперативна температура: -4 ° до 113 ° F (-20 ° до 45 ° C) Релативна влажност: 5% до 95% noncondensing Оперативна надморска височина: тестирани до 3000 метри (3000 метри)
Што има во кутијата?
Siri Remote Lightning to USB Cable User guide

Product declaration