Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter

SKU
MJ1K2ZM/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter ви дава опција да се поврзете на вашиот MacBook компјутер кој има влезни USB-C порти или MacBook Pro компјутер кој има Thunderbolt 3 (USB-C) порти за HDMI екранот, додека во исто време, можете да поврзете било кој стандарден USB уред , како и кабел за полнење USB-C. Можете исто така да го поврзете кабелот за полнење со USB-C влезот за да го наполните вашиот MacBook или MacBook Pro. Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter не е компатибилен со G-Tech G-DRIVE преносливите USB 3.0 хард дискови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462074988
End of life
No
Length
No
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)