Apple USB Ethernet Adapter (MacBook Air 2010)

SKU
MC704ZM/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Поврзете го лесно Вашиот MacBook Air на етернет мрежа со Apple USB Ethernet Adapter. Мал и лесен, се поврзува со УСБ влезот на Вашиот MacBook Air и овозможува RJ-45 конектор кој поддржува 10/100BASE-T перформанси.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909439560
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Mac компатибилност
iMac, Mac mini (2018), MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"

Product declaration