Artwizz PowerPlug USB-C 15W

SKU
conf-artwizz-powerplug-usbc-15w-mk
Artwizz ви нуди полнач за Вашите USB-C уреди. USB-C стандард со USB 3 брзината го прават вашиот живот полесен и побрз. Заедно со PowerDelivery или Quick Change,брзината на полнење се зголемува на едно ново ниво
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Artwizz ви нуди полнач за Вашите USB-C уреди. USB-C стандард со USB 3 брзината го прават вашиот живот полесен и побрз. Заедно со PowerDelivery или Quick Change,брзината на полнење се зголемува на едно ново ниво
Полнење телефони и таблети со USB-C врска
Полначот овозможува моќ од 15W и јачина на струјата до 3А. Тој подржува напон од 100V до 240V.
Производител
Artwizz
End of life
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
MacBook 12"
Производител
Artwizz
EAN code
4260458880708
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
Capacity
15 W
Батерија
100 V - 240 V
Производител
Artwizz
EAN code
4260458880692
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
USB-C