Artwizz USB-C Highspeed Adapter to USB-A female

SKU
conf-artwizz-usb-c-high-speed-adapter-to-usb-a-female-mk
Дали имате USB-C лаптоп или MacBook со USB-C конекција и сакате да го поврзете вашиот паметен телефон, камера или екстерен диск? Тогаш ќе ви биде потребен Artwizz USB-C високобрзински адаптер на USB-A (женски).
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Дали имате USB-C лаптоп или MacBook со USB-C конекција и сакате да го поврзете вашиот паметен телефон, камера или екстерен диск? Тогаш ќе ви биде потребен Artwizz USB-C високобрзински адаптер на USB-A (женски). USB-C машкото поврзување може да биде директно вклучено во вашиот USB-C уред и можно е да се поврзе женската врска, USB-A, со било кој USB-A кабел. Ова ви овозможува брзо и едноставно поврзување на вашиот Lightning кабел, како и микро USB кабел со USB-C адаптерот.
Производител
Artwizz
End of life
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
Производител
Artwizz
EAN code
4260294118034
Боја
јаглено сива
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar , MacBook Air Retina
Производител
Artwizz
EAN code
4260458880593
Боја
Розево златна
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar