Beats Studio3 Wireless Headphone -Beats Camo Collection

SKU
beats-studio3-wireless-earphones-camo-collection-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Beats
Studio3
Wireless
Слушајте музика.Без галама
Запознајте се со Beats Studio 3, безжичните слушалки со чиста технологија ANC и Apple W1 чип.
PURE ANC
Слушајте музика. Без бучава.
Pure Adaptive Noise Reduction (Pure ANC) нуди совшрено искуство за слушање музика, елиминирајќи ги факторите кои пречат и се вознемирувачки како што се надворешните шумови и останати разни звуци.
Намалување на бучавата
Чистиот ANC постојано ги детектира и блокира надворешните звуци, при што автоматски одговара на индивидуалните поставки и пушта музика.
Калибрација во реално време
                
Чистиот ANC постојано ја оптимизира аудио репродукцијата за да одржува јасност, опсег и совршено аудио доживување.
Удобност на прво место
Меките навлаки обезбедуваат совршена вентилација, удобност и се совршено флексибилни додека репродуцираат музика.
W1 Chip
Поврзи. Вклучи. Уживај.
Beats и Apple користат W1 чип за да го сменат начинот на кој сте слушале музика досега.
Цел ден
Батеријата обезбедува до 22 часа активна работа со само едно полнење. Исклучувањето на Pure ANC овозможува до 40 часа активно слушање музика без да се изгуби квалитетот на звукот.
Кратко полнење и повторно слушајте
Fast Fuel технологијата обезбедува до 3 часа активно работење со само 10 минути полнење.
Bluetooth®
Најновата Bluetooth® технологија ви дава можност да репродуцирате музика без да изгубите квалитет за да можете слободно да се движите, трчате и правите се што сакате додека слушате музика.
Префрли се
Корисниците на iOS 10 и iOS 11 имаат можност да се префрлаат помеѓу уредите регистрирани на нивната iCloud сметка *, така што можете лесно да ги поврзете слушалките Beats Studio 3 на повеќе уреди - iPhone, iPad или Mac.

*За iCloud е потребно macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3 или понов модел.
Доживејте ги Beats Studio3 Wireless
Што има во кутијата?
01 Beats Studio3
02 Кутија за носење
03 3.5mm RemoteTalk кабел
04 Универзален кабел за полнење
05 Упатство
06 Гаранција

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Beats by Dr. Dre
End of life
No
Производител
Beats by Dr. Dre
Earphone type
Over-Ear
iPod Compatibility
iPod touch (6th gen.)
Боја
Forest Green
Connectivity
Bluetooth
Батерија
Up to 22 hours of battery life enables full featured all day wireless playback With Fast Fuel, a 10-minute charge gives 3 hours of play when battery is low Pure ANC off for low power mode provides up to 40 hours of battery life Batteries: Rechargeable Lithium-Ion
Што има во кутијата?
Beats Studio3 Wireless Headphones Carrying Case 3.5mm RemoteTalk Cable Universal USB charging cable Quick Start Guide Warranty Card
Производител
Beats by Dr. Dre
Earphone type
Over-Ear
Боја
Sand
Connectivity
Bluetooth