B&O PLAY - BeoPlay A1 звучник

SKU
conf-beoplay-a1
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

BEOPLAY A1
Животот е авантура. Понекогаш необична. Некогаш обична.
Екстремно пренослив Bluetooth звучник кој ќе го прошета светот со вас и ќе донесе повеќе звук и бас - без разлика каде и што се случува во тој момент.
ВИСТИНСКИ 360 ЗВУК
Подобар звук. Појак бас.
Beoplay A1 обезбедува вистински 360 амбиентален звук кој дава совршена музика секаде каде што ќе биде поставен.
ДИЗАЈНИРАН ЗА ДОЛГИТЕ ЛЕТНИ НОЌИ
ПРЕНОСЛИВОСТ
Дури и "најтешките" мелодии се лесни за носење.
Beoplay A1 е доволно мал за да се вклопи на вашата дланка, тежи само 600 грама и поради неговата форма лесно е да стои во вашата торба или џеб.
МАТЕРЈАЛИ
Изглед и функционалност во хармонија.
Заоблената алуминиумска мрежа изгледа одлично и со големо ниво на издржливост, додека двослојната полимер база ги штити внатрешните компоненти. Студен алуминиум. Топол полимер. Мека кожа. Beoplay A1 е неверојатно да се допре.
НЕ ПРЕКИНУВАЈ СО ИСТРАЖУВАЊЕ
reseller-logo
Сите производи на B&O PLAY купени во iSTYLE доаѓаат со оригинално, неотворено и фабричко пакување како и 1 година B&O PLAY ограничена гаранција која можете да се спроведе насекаде во светот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Боја
No
Speaker connectivity
Bluetooth
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260066159
Боја
бакарна
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260066142
Боја
Вселенски сива
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260062069
Боја
сребрена
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260062977
Боја
црна
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5, iPod touch (5. gen)
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.)
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260069334
Боја
виолетова
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
Боја
сина
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260069327
Боја
кафеава
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260062120
Боја
темно зелена
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260062076
Боја
темно црвена
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3G/3GS
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad with Retina Display, iPad (3. gen), iPad 2, iPad (1. gen)
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
EAN code
5705260066135
Боја
Stone
Speaker Power
2 x 30W Class D for woofer and tweeter
2 x 140W peak power
Frequency
60 - 24.000Hz
Батерија
Up to 24 hours playback at moderate listening level.
Built-in, rechargeable, 7,4V, 2200mAh, Li-Ion
Wired Connection
1 x 3.5mm Mini-Jack
1 x USB-C for charging (up to 3A) and speaker phone
Wireless connection
Bluetooth 4.2, ADK 4.0
Димензија и тежина
4.8 x 13,3 cm
0,6 kg
Коментар
Designer: Cecilia Manz
Производител
Bang & Olufsen
Боја
Peony
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Боја
Tan
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
Боја
Clay
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
Боја
Pine
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Боја
Chestnut
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.6000
Боја
Sky Blue
Speaker connectivity
Bluetooth