BeoPlay - Earphones E6

SKU
conf-bang-&-olufsen-earphones-e-6-mk

Bang & Olufsen Beoplay E6 обезбедуваат беспрекорен B&O Signature Sound во елегантен, лесен безжичен дизајн. Овие слушалки за во уво се изработени од висококвалитетни материјали кои се отпорни на прашина, пот и влага за да обезбедат динамично аудио искуство во движење. Безбедно, ергономско вклопување, пет-часовен век на батеријата и функцијата за полнење во движење овозможуваат E6 да може удобно да го следи вашиот активен животен стил.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

BeoPlay - Headphones H4
BeoPlay - Headphones H4
16.990 МКД
Beats - urBeats³ Earphones - 3.5 mm
Beats - urBeats³ Earphones - 3.5 mm
5.690 МКД
JBL E45BT
JBL E45BT
5.990 МКД
Beats Studio³ Wireless
Beats Studio³ Wireless
21.900 МКД
B&O PLAY - BeoPlay H5
B&O PLAY - BeoPlay H5
13.900 МКД
Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
7.290 МКД
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
15.900 МКД
Beats by Dr. Dre - urBeats
Beats by Dr. Dre - urBeats
Special Price 3.990 МКД
Regular Price 5.990 МКД
B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
12.990 МКД
BeatsX слушалки
BeatsX слушалки
8.990 МКД
B&O Play - Beoplay H8i
B&O Play - Beoplay H8i
21.900 МКД
BEOPLAY E6 WIRELESS EARPHONE

Активирајте ја вашата музика,
вашата енергија и вашиот ден.

Уживајте во слободата на Е6, лесни слушалки за во уво со Bang & Olufsen патентираниот звук - дизајнирани за динамичен и активен животен стил.
ДИЗАЈН

Сигурен комфор

Дизајнирани да се вклопат удобно во вашето уво, E6 доаѓаат со четири пара ушни перки, четири пара ушни перничиња во различни големини и еден пар со високо квалитетни перничиња - за да можете да ја изберете точната големина во зависност од она што го правите.
Куќиште отпорно на влага
E6 Силиконските ушни перки обезбедуваат сигурност за активна, секојдневна употреба
Во кутијата

Повеќе видови на ушни перничиња

Опциите за ушни перничиња подолу се вклучени во кутијата. Тие го прават E6 безбеден, удобен и целосно индивидуализиран за индивидуалното уво.
Silicone ear fins
Silicone ear tips
Comply™ ear tip
ДИЗАЈН & МАТЕРИЈАЛИ

Сега издржливи и лесни

E6 се направени со силни, издржливи, но лесни материјали. Кабелот што ги поврзува слушалките е обвиен со текстил и инспириран од материјалите што се користат во производството на патики - исто така лесно се чисти.
 

Зборувај. Слушај. Контролирај

Кренете на повици, слушајте музика или користете говорно активирање - сето тоа благодарение на удобниот електронски далечински управувач со елоксиран алуминиум. И Bluetooth 4.2 со AAC codecs кои го обезбедуваат квалитетот на звукот.
Три копчиња и вграден микрофон ви дозволуваат да ја контролирате вашата музика, да ги повикувате и да ги активирате Siri или Google Assistant.
Текстилната обвивка дава динамичен израз - и исто така е наменета за сила и издржливост.
Лесни за носење

Магнетен допир

E6 одговараат во било каква ситуација. Со магнет вграден во секоја слушалка, можете да ги извадите од ушите и удобно да ги носите околу вратот. Со кликнување на магнетите заедно автоматски ќе се исклучат слушалките.
БАТЕРИЈА & ПОЛНЕЊЕ

Можност за полнење во движење

Истрчајте ја целосната утринска рута без проблем со помош на 5-часовната батерија. E6 доаѓа со можност за полнење во движење, така што никогаш нема да треба да ја пропуштите музиката, каде и да одите.

Нов начин на полнење

Полнењето на Beoplay E6 е лесно со новата snap-on функција за полнење. За полнење едноставно поврзете го кабелот за полнење на E6 кабелот.

Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.0210
End of life
No
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad mini
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer
Connectivity
Bluetooth
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.0210
EAN code
5705260075953
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018)
Боја
темно виолетова
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer
Audio Driver
Electro-Dynamic 6.4mm diameter
Impedance
16 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
113dB SPL +/-3dB, -3dbFS @ 1kHz
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional
Батерија
2 x 50mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
Слушалка: 22,2 x 26,3 x 47мм
Кабел: 52 см
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.0210
EAN code
5705260074710
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3G/3GS, iPhone, iPod touch (5. gen), iPod touch (4. gen)
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad mini, iPad with Retina Display, iPad (3. gen), iPad 2, iPad (1. gen)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation, iPod touch 2nd Generation
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", ** MacBook Pro 2016 **, MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Боја
црна
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer
Audio Driver
Electro-Dynamic 6.4mm diameter
Impedance
16 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
113dB SPL +/-3dB, -3dbFS @ 1kHz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Wireless Bluetooth 4.2, AAC kodek támogatás
Microphone
Omnidirectional
Батерија
2 x 50mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
Слушалка: 22,2 x 26,3 x 47мм
Кабел: 52 см
Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.0210
EAN code
5705260074727
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad mini
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation, iPod touch 2nd Generation
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", ** MacBook Pro 2016 **, MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Боја
златна
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer
Audio Driver
Electro-Dynamic 6.4mm diameter
Impedance
16 Ohm
Frequency
20 - 20,000 Hz
Sensitivity
113dB SPL +/-3dB, -3dbFS @ 1kHz
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional
Батерија
2 x 50mAh
До 5 часа на слушање музика
Dimensions
Слушалка: 22,2 x 26,3 x 47мм
Кабел: 52 см
Производител
Bang & Olufsen
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11", iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018)
Боја
Sky Blue
Материјал
Aluminium, Nylon, Rubber, Silicone, Textile, Polymer, Foam
Impedance
16 Ohm
Frequency
20 – 22,000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Microphone
Omnidirectional, MEMS