B&O PLAY - BeoPlay H5

SKU
conf-beoplay-h5
Познато е дека B&O Play сериозно пристапува до звукот, па затоа главната цел при дизајнирањето на слушалки Beoplay H5 е да се создадат слушалки кои ќе ги задоволат и најсложените корисници. Бидејќи тоа е производ кој ќе го користите во различни околности, многу е важно да се обезбеди највисок квалитет на звукот - без разлика дали работите, планинарите, вежбате во сала, или се одмарате во домот.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

BeoPlay H5
СЕКОЈ ДЕН Е ПРОРАЗЛИЧЕН
ЖИЦИТЕ ОТСТРАНЕТИ. А ИНСПИРАЦИЈАТА ДОДАДЕНА.
ЗА ЖИВОТ ВО ДВИЖЕЊЕ
ИЗВОНРЕДЕН БЕЖИЧЕН ЗВУК
Познато е дека B&O Play сериозно пристапува до звукот, па затоа главната цел при дизајнирањето на слушалки Beoplay H5 е да се создадат слушалки кои ќе ги задоволат и најсложените корисници. Бидејќи тоа е производ кој ќе го користите во различни околности, многу е важно да се обезбеди највисок квалитет на звукот - без разлика дали работите, планинарите, вежбате во сала, или се одмарате во домот.
BEOPLAY APP
ГО ПРИЛАГОДУВА ЗВУЧНИОТ ПРОФИЛ ЗА ДА ОДГОВАРА НА ВАШАТА АКТИВНОСТ
Beoplay H5 слушалките се усогласени со звучни профили кои се подесени за да обезбедат најдобар звук без оглед на вашата активност. Променете ги поставките со помош на апликацијата Beoplay преку вашиот паметен телефон или Apple Watch, а исто така можете да ги користите ToneTouch стандардните поставки за активности како што се вежбање, патување, слушање подкасти или релаксирање.
УДОБНОСТ
УДОБНИ ЗА ПОДОЛГ ПАТ
(И ЗА ПОМАЛИТЕ)
Слушалките Beoplay H5 се дизајнирани за музика и за повици во движење, и затоа се совршено стабилни во вашите уши кога ќе сте изложени на физички напор. Во кутијата за слушалки има ComplyTM Sport и силиконски перничиња за во уво што доаѓаат во неколку големини, така што слушалките ќе лежат подобро во вашите уши. Пакетот исто така вклучува и специјална кука со која можете да ја прилагодите должината на кабелот според вашите потреби и желби.
ComplyTM Sport перничиња за во уво
Силиконски перничиња за во уво
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
No
End of life
No
Earphone type
Earphone
Compatibility
No
iPhone компатибилност
iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad with Retina Display
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Mac компатибилност
No
Apple Watch compatibility
No
Apple TV compatibility
No
Compatibility
No
Боја
No
Бои
Black, Pink
Материјал
Aluminium, Plastic, Rubber
Driver
No
Impedance
No
Frequency
No
Distortion
No
Sensitivity
No
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
No
Microphone
No
Батерија
No
Dimensions
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No
EAN code
5705260069419
Earphone type
In-ear
Боја
сребрена
Материјал
Aluminium
Connectivity
Bluetooth
EAN code
5705260066104
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad with Retina Display
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Боја
сива
Материјал
Aluminium
Connectivity
Bluetooth
EAN code
5705260062366
Earphone type
In-ear
Боја
црна
Материјал
Aluminium
Connectivity
Bluetooth
EAN code
5705260062373
Earphone type
In-ear
Боја
розева
Материјал
Aluminium
Connectivity
Bluetooth
EAN code
5705260063769
Earphone type
In-ear
Боја
темно зелена
Материјал
Aluminium
Connectivity
Bluetooth