Beoplay Headphones H8i Black

SKU
1645126
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

iSTYLE outdoor Airpods cover
iSTYLE outdoor Airpods cover
790 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
Special Price 9.090 МКД
Regular Price 12.990 МКД

Достапен производ

Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
Beoplay Headphones H3 2nd. Generation Natural
Special Price 5.090 МКД
Regular Price 7.290 МКД

Достапен производ

ELAGO Waterproof Airpod Hang Case
ELAGO Waterproof Airpod Hang Case
1.390 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
15.900 МКД

Достапен производ

Beats Studio³ Wireless
Beats Studio³ Wireless
Special Price 14.990 МКД
Regular Price 21.900 МКД

Достапен производ

Master & Dynamic True Wireless Earphones
Master & Dynamic True Wireless Earphones
18.990 МКД

Достапен производ

BeatsX слушалки
BeatsX слушалки
Special Price 6.490 МКД
Regular Price 8.290 МКД

Достапен производ

Bang&Olufsen Earphones E8 2.0
Bang&Olufsen Earphones E8 2.0
19.490 МКД

Достапен производ

Beats - Solo3 Wireless
Beats - Solo3 Wireless
Special Price 11.490 МКД
Regular Price 18.490 МКД

Достапен производ

B&O Play - Beoplay H9i
B&O Play - Beoplay H9i
26.900 МКД

Достапен производ

Beats Powerbeats3 Wireless Earphones
Beats Powerbeats3 Wireless Earphones
Special Price 8.490 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

Детали

Звук
Подобрен ANC
Безжичен Bang & Olufsen звук со активно поништување на шумот (ANC) и Transparency фунцијата.
Beoplay H8i има единствено доживување за слушање на музика кој е типичен за Bang & Olufsen производите - мека и прецизна акустика која ги комбинира совршеното усогласување на снага, прецизност и детали. Благодарејки на активното поништување на шумот, ќе можете да се предадете на музиката или на потполната тишина. Со помош на Transparency функцијата можете да управувате со внимание на звуковите од надворешниот свет.
Материјали
Автентично и Природно
Премиум квалитет на материјали, кој со текот на времето стану се по елегантен.
Исклучителни, внимателно одбрани материјали како преубавиот алуминиум, мека јагнешка кожа и оригинална кравја кожа за потполна удобност и стил. Кожата со текот на времето станува поубава, а Beoplay H8i слушалката старее како виното.
Dizajn
Аеродинамична on-ear елеганција
Совршен придружник
Модерен аеродинамичен дизајн со чиста ергономија. H8i, совршено се вклопува за стил и перформанси, еден е од најлесните модели во својата категорија со цел да обезбеди апсолутна удобност.
Напредни функции
Подобри го доживувањето
Искористите повеќе од H8i со мноштвото на надоградени функции
Beoplay H8i има нов, модерен дизајн. Со помош на новата Transparency функција, автоматски можеш да ја покренеш или стопираш музиката, со ставање или вадење на слушалките. Благодарејќи на одлично подесените микрофони, за време на повикот Вашиот глас ќе биде кристално чист.
Батерија
Музика цел ден и цела ноќ
Векот на траење на батеријата е до 30 часа.
За разлика од неговите претходници, H8i има век на траење на батеријата до 30 часа, така што подолго ќе можеш да уживаш во музиката додека сте на пат. Дури и да ја испразниш батеријата, решението е едноставно - поврзи ги со кабелот и продолжи да уживаш во музиката.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Bang & Olufsen
Weight
0.3000
EAN code
5705260070217
End of life
No
Earphone type
On-Ear
Капацитет
No
Боја
црна
Материјал
Aluminium, Leather
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice microphones
4 dedicated electret microphones for ANC (2 electret in each earcup)
Батерија

• Rechargeable lithium-ion battery
• Capacity: 1110 mAh
• Up to 30 hours playing time with Bluetooth and ANC
• Up to 45 hours with Bluetooth only
• Up to 42 hours wired with ANC + control
• Charging time approx 3.5 hours

Што има во кутијата?

• Beoplay H8i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide