B&O Play - Beoplay H9i

SKU
conf-bo-play-beoplay-h9i-mk

H9i се едни од најлуксузните слушалки кој комбинираат ANC, wireless, иновативен алуминиумски интерфејс и патентираниот звук на Bang & Olufsen.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
15.900 МКД

Достапен производ

JBL E45BT
JBL E45BT
5.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
B&O PLAY - Beoplay E4 Earphones - Black
Special Price 9.090 МКД
Regular Price 12.990 МКД

Достапен производ

Beats Powerbeats Pro
Beats Powerbeats Pro
15.990 МКД

Достапен производ

Beats by Dr. Dre - urBeats
Beats by Dr. Dre - urBeats
Special Price 2.790 МКД
Regular Price 5.990 МКД

Достапен производ

Beats - EP On-Ear Headphones
Beats - EP On-Ear Headphones
Special Price 3.690 МКД
Regular Price 5.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - BeoPlay H5
B&O PLAY - BeoPlay H5
Special Price 11.090 МКД
Regular Price 13.900 МКД

Достапен производ

Beoplay Headphones H8i Black
Beoplay Headphones H8i Black
21.900 МКД

Достапен производ

Master & Dynamic True Wireless Earphones
Master & Dynamic True Wireless Earphones
18.990 МКД

Достапен производ

BeatsX слушалки
BeatsX слушалки
8.290 МКД

Достапен производ

Звук
Подобрен ANC
Безжичен Bang & Olufsen звук со активна функција за поништување на бучава (ANC) и транспарентност.
Bang & Olufsen, обезбедија да H9i овозможи посилно и побогато уживање во музиката. Благодарени на активното поништивање на бучавата, можете слободно да се препуштите на музиката или на целосната тишина.
Управувај со интуитивен допир
Интуитивен допир
Многу функции, само со еден допир.
Контролирајте сè со поместување на десниот капак на слушалката. За примање на повици, менување на друга песна, или појачување на волуменот на музиката потребен е само еден допир. Алуминиумските слушалки се чувствителни и ви даваат целосна контрола врз вашата музика и повици - дури и ако носите ракавици.
Батерија
Траење на батеријата од 18 часа
Музика дење и ноќе, со отстранлива батерија.
Слушалките Beoplay H9i содржат батерија која може да се полни и која може да се отстрани со до 18 часа уживање во безжичната музика. Дури и ако се испразни батеријата, решението е едноставно - поврзете го уредот со кабел и продолжете да уживате во музиката.
Дизајн и материјал
Over-ear елеганција
Совршена комбинација на удобност и стил
Исклучителни, внимателно избрани материјали како што се хромиран алуминиум, мек lambskin и квалитетна кожа гарантираат комплетна удобност и стил.

Благодарение на елегантно дизајнот преку уво, можете да уживате во музиката цел ден. Благодарение на меката јагнешка кожа и флексибилната мемориска пена во перничињата, нема да сакате да ги отстраните.
Напредни функции
Подобрете го искуството
Извлечете повише од вашите H9i
Со новата функција Transparency, автоматски можете да ја пуштите или запрете музиката со вметнување или отстранување на слушалките. Музичкото доживување го подобрува ANC, поинтензивниот квалитет на звукот за време на повиците и подлабокиот бас.
Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Earphone type
On-Ear
Капацитет
No
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
Боја
No
Материјал
Aluminium, Leather, Rubber, Textile
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice микрофони
4 dedicated electret микрофони за ANC
Батерија
lithium-ion батерија за полнење:
· Капацитет: 770 mAh
· До 18 часа со Bluetooth и ANC
· До 23 часа само со Bluetooth
· До 24 часа со кабел со ANC + контрола
· Време на полнење 2,5 часа
Dimensions
195 x 200 x 52mm
285 g
Што има во кутијата?

• Beoplay H9i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide

Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260070255
Earphone type
On-Ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Боја
црна
Материјал
Aluminium, Leather, Polymer
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice микрофони
4 dedicated electret микрофони за ANC
Батерија
lithium-ion батерија за полнење:
· Капацитет: 770 mAh
· До 18 часа со Bluetooth и ANC
· До 23 часа само со Bluetooth
· До 24 часа со кабел со ANC + контрола
· Време на полнење 2,5 часа
Dimensions
195 x 200 x 52mm
285 g
Што има во кутијата?
• Beoplay H9i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260070262
Earphone type
On-Ear
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Боја
Беж
Материјал
Aluminium, Leather, Polymer
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice микрофони
4 dedicated electret микрофони за ANC
Батерија
lithium-ion батерија за полнење:
· Капацитет: 770 mAh
· До 18 часа со Bluetooth и ANC
· До 23 часа само со Bluetooth
· До 24 часа со кабел со ANC + контрола
· Време на полнење 2,5 часа
Dimensions
195 x 200 x 52mm
285 g
Што има во кутијата?
• Beoplay H9i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260075915
Earphone type
Bluetooth Headset, Over-Ear
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
Боја
Stone
Материјал
Aluminium, Leather, Polymer
Audio Driver
Electro-dynamic driver
40 mm diameter
Frequency
20 - 20 000 Hz
Connectivity
Bluetooth
Wireless connection
Bluetooth 4.2 - AAC
Microphone
2 digital MEMS voice микрофони
4 dedicated electret микрофони за ANC
Батерија
lithium-ion батерија за полнење:
· Капацитет: 770 mAh
· До 18 часа со Bluetooth и ANC
· До 23 часа само со Bluetooth
· До 24 часа со кабел со ANC + контрола
· Време на полнење 2,5 часа
Dimensions
195 x 200 x 52mm
285 g
Што има во кутијата?
• Beoplay H9i
• 1.2 m audio cord with 3.5 mm jack
• 1.25 m USB-A to USB-C cable
• Flight adapter
• Carrying pouch
• Quick start guide
Производител
Bang & Olufsen
Earphone type
Over-Ear
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 11", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Боја
Clay
Материјал
Aluminium, Leather, Polymer
Connectivity
Bluetooth