DJI Tello

SKU
DJITELLOAPR

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

ЧУВСТВЕТЕ СЕ ЗАБАВНО
Тргнавме да го изградиме најзабавниот дрон досега, и дојдовме до Тело: импресивен мал дрон за деца и возрасни, што е експлозија за летање и им помага на корисниците да научат за беспилотни летала со едукација за кодирање. Земете си Тело за да откриете колку може да биде страшно летањето!
НОВО ЗА ДРОНОВИ? НЕМА ПРОБЛЕМ.
Летечкиот Тело не може да биде полесен! Само повлечете го вашиот телефон за да лета во кое било време и каде било со интуитивни контроли.
ТЕЛО АПЛИК
Започнувањето е многу лесно со пријателскиот интерфејс на апликацијата Tello.
DJI FLIGHT TECH
Водечки компоненти во индустријата за да се обезбедат стабилни летови.
Компатибилност на контролорот
Прецизна контрола за незаборавни искуства.
Компатибилност VR ГЛАВНИ
Летајте со глетка во прва личност во која се прави бесен.
Погледнете го светот од небото
Без разлика дали сте на парк, во канцеларија или се дружите дома, секогаш можете да го тргнете светот и да го искусите светот од нови возбудливи рецепти. Тело има две антени што ја прават видео-превозот екстра стабилна и батерија со голем капацитет, која нуди импресивно долги времиња на летови
Време на летот: 13 мин.
Пренос на слика Оддалеченост 100 м
HD пренос: 720p
Паметно префрлување: 2 антени
ФАНТАСТИЧНА КАРАКТЕРИСТИКА ЗА БЕСПЛАТНО У ENИВАЕ
Благодарение на целокупната технологија на пакувањата на Tello, како контролер за летање напојуван од DJI, можете да изведувате одлични трикови и со само еден допир на екранот. Летечкиот хан никогаш не бил толку забавен и лесен!
Фрли & Оди: започнете да летате со едноставно фрлање на Тело во воздухот.
8D превртувања: лизнете на екранот за да извршите кул воздушни акробации.
Режим на отскокнување: Тело лета нагоре и надолу од вашата рака автоматски.
КАПУРИ ГОЛЕМИ СЛИКИ И ВИДЕО
Опремен со висококвалитетен процесор за слика, Тело снима неверојатни фотографии и видеа. Дури и ако не знаете да летате, можете да снимате видеа на ниво на ниво со EZ Shots и да ги споделувате на социјалните мрежи од вашиот паметен телефон.
EZ SHOTS: Снимајте координирани кратки видеа со Circle 360 ​​и Up & Away.
ЕЛЕКТРОНСКА СТАБИЛИЗАЦИЈА НА СЛИКА: Снимајте постојано јасни слики.
ИНТЕЛ ПРОЦЕСОР: Професионална обработка дава висококвалитетни снимки.
Фотографии од 5 пратеници:
Зачувајте одлични спомени со слики со висока резолуција.
Опуштете се! СУПЕР БЕЗБЕДНО ТЕЛО.
Лесниот, а сепак издржлив дизајн на Tello, комбиниран со софтверска и хардверска заштита го прават тоа така што секогаш можете да летате со доверба.
АВТО-ТАКЕОФ / ЛЕНДИРАЕ: Подигнете се или спуштете се со единствена славина.
ДАЛА ЗАШТИТА НА БАТЕРИЈА: Алерите се гасат кога батеријата ќе се потроши.
ЗАШТИТА НА УСЛОВИ НА БЕЗБЕДНОСТ: Безбедно слетајте, дури и ако ја изгубите врската.
СИСТЕМ ЗА ПОЗИЗИРАЕ НА ВИЗИЈА: Паметна технологија која го олеснува прецизното лебдење.
УЧЕТЕ И СОЗДАЈТЕ
Играта е суштински дел од учењето, затоа ние го направивме Tello програмабилен со Scratch, систем за кодирање развиен од МИТ им овозможува на децата и тинејџерите да ги научат основите на програмирањето додека се забавуваат. Ако сте понапреден корисник, можете исто така да развивате софтверски апликации за Tello користејќи го Tello SDK

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
DJI
End of life
No
Боја
Pure Platinum/Black
HomeKit compatibility
No
Compatibility iOS
iOS 9 and higher
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
Android Compatibility
4.0.4 and higher