ELGATO THUNDERBOLT 2 DOCK (INCL. CABLE):

ELGATO THUNDERBOLT 2 DOCK (INCL. CABLE)

SKU
1TS108101002

Еден кабел. Без компромиси.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Elgato Thunderbolt™ 2 има вградена HDMI порта на која може да поврзете екран по ваш избор. Ако барате вашиот професионален екран да ги даде посакуваните стандарди на репродукција на боја тогаш Elgato Thunderbolt™ 2 е вашиот избор. Elgato Thunderbolt™ 2 има подршка за сите резолуции на екрани до 4К.
Еден кабел за сите уреди. Со три дополнителни SuperSpeed USB 3.0 порти, вашиот работен простор останува организиран дури и ако го исклучите вашиот лаптоп. Бидете сигурни дека вашиот backup диск е тука да ви даде сигурност во позадина и можност да не морате секојпат да ги прикачувате повторно вашите периферни уреди. На предниот дел на Elgato Thunderbolt 2 Dock има лесно пристапна USB порта која прави прикачувањето на уреди да биде многу полесно, без потреба да прикачувате на страните на вашиот перфектно позициониран лаптоп.


Производител
Elgato
EAN code
4260195390805
End of life
No
Боја
No
Капацитет
No
Ports and Interfaces
2x Thunderbolt™ 2 (20 Gb/s, bi-directional Input/Output) 1x HDMI 1.4b Output (up to 4096 x 2160 pixels resolution, HDCP compliant) 1x RJ45 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet 3x USB 3.0 (5 Gb/s, 1.5A, USB Battery Charging 1.2 & UASP compliant) 1x 3.5 mm Headphone Output (amplified analog stereo) 1x 3.5 mm Microphone Input (mono) 1x Power Input (DC 12V 5A)
Што има во кутијата?
Elgato Thunderbolt™ 2 Dock Thunderbolt™ Cable (50 cm / 1.6 ft) Power Supply