GoPro HERO 7 White:

GoPro HERO 7 White

SKU
CHDHB-601-FW

GoPro HERO 7 White


HERO7 White, совршениот партнер за секаква авантура. Тој е издржлив, мал и целосно водоотпорен, така што може да го носите секаде. Интуитивениот екран на допир го прави едноставен за да добиете одлични снимки. Користете го тајмерот за фотографирање. Можете дури да снимате вертикално, а потоа додадете ги вашите фотографии и видеа директно на вашето Instagram Story. Вашите снимки автоматски се префрлуваат на GoPro апликацијата за да ги споделите без проблем. Од одлични моменти до секојдневните искуства, снимајте ја забавата на креативни нови начини со HERO7 White.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

GoPro HERO 7 White


Карактеристики:

  • Издржлив и водоотпорен
  • Интуитивен екран на допир
  • Full HD видео
  • Слики од 10MP
  • Видео стабилизација
  • Вертикално снимање
  • Гласовна контрола
  • Touch Zoom
  • 2x Slo-Mo видео
  • High-Quality Audiof
Производител
GoPro
End of life
No
Weight
92.4g
Video Modes
2x Slo-Mo
Video Resolution
1080p60
Photo Resolution
10MP
Audio
2-mic
Ports and Interfaces
Touch екран
USB-C
Димензија и тежина
62.3 W x 44.9 H x 28.3 D (mm)