Griffin AirStrap 360 for iPad Pro 10.5 - Black:

Griffin AirStrap 360 for iPad Pro 10.5 - Black

SKU
GB43579

Оваа футрола прави користењето на вашиот iPad со една рака да е многу полесно и комфорно.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Оваа футрола има рачка на задниот дел која овозможува полесно држење на Вашиот iPad и овозможува многу полесно и пудобно користење на вашиот iPad. Рачката има можност за ротирање од 360° во интервали од 30° за секој да може да ја најде идеалната позиција за гледање.
Заштита од падови: AirStrap 360 го обвиткува вашиот iPad уред со траен и издржлив shock-absorbent TPU материјал кој го штити уредот а воедно и нуди целосен пристап до сите порти на уредот. AirStrap 360's рамката штити од падови додека издигнатите кошеви го штитат екранот од гребнатини кога вашиот уред е ставен на маса.

Производител
Griffin
EAN code
685387445318
End of life
No
Материјал
Neoprene, Polycarbonate, TPU
Боја
црна
Бои
Black
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case, Hard case