Griffin PowerJolt 18W USB-C PD + USB-C to Lightning Cable

SKU
GP-083-BLK
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Наполни го твојот iPhone додека си на пат со Griffin PowerJolt USB-C PD. Користејќи ги можностите за полнење со високи стапки на вашите уреди, твојот уред ќе биде брзо и безбедно наполнет со моќност до 18W. Темниот финиш на PowerJolt непречено се меша со која било внатрешност на автомобилот и лесно може да се зачува во вашата централна конзола или во преградата за нараквици кога ќе завршите со полнењето.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Боја
црна
Големина
No
Бои
Black
Charger type
Car charger
Connectivity
USB-C
Компатибилност - адаптер
USB-C

Product declaration