Griffin PowerJolt Lightning 2014; 12W:

Griffin PowerJolt Lightning 2014; 12W

SKU
GC39940
Griffin прави стандард за полнење во автомобил со PowerJolt. PowerJolt со Lightning Cable е полнач за во автомобил за Вашите Apple уреди. Конектирајте го овој полнач со Lightning конекторот на вашиот iPad, iPhone или iPod со вклучениот кабел. (Кабелот може да се користи за конектирање со вашиот iPad, iPhone или iPod на USB портата на Вашиот компјутер.)
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Карактеристики

  • Работи со 12 волтен DC конектор од Вашата кола
  • Вклучува Lightning connector кабел кој има можност да се извади за полнење и поврзување
  • Доставува 12 W на енергија за полнење: 5 V at 2.4 AMP


Производител
Griffin
EAN code
685387405213
End of life
No
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
Lightning, USB
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPod touch (5. gen)
Compatibility
iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s/SE, iPad Air, iPad mini, iPod nano 7th generation, iPod touch 5th generation
Capacity
12W