Griffin Survivor iPad mini 4 All-Terrain Rugged Case - Black/Black

SKU
GB41353

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Детали за продуктот

Survivor футролата е Mil-spec тестирана со докажана заштита.

Оваа футрола има четири слоја на заштита почнувајќи со shatter-resistant поликарбонатна рамка и shock-absorbing силикон. Вградено заштитно стакло кое го штити вашиот телефон од надворешно влијание. Сите порти на уредот се добро покриени и заштитени.

Карактеристики

  • Заштита од падови од 2м
  • Заштита на сите порти од уредот од дожд, песок и прашина
  • Внатрешна заштита со пена која абсорбира удари
  • Надворешна заштита со слој од силикон кој абсорбира удари и вибрации
  • Anti-scratch заштита за екранот која штити од гребнатини
  • Подесувачки дел за комфорно гледање на филмови и видеа

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
Weight
0.2000
EAN code
685387421909
Модел
No
Големина
iPad mini 4
End of life
No
Материјал
Polycarbonate, Rubber, Silicone
Боја
црна
Бои
Black
iPad компатибилност
iPad mini 4
Тип на футрола
Full case
Капацитет
iPad mini 4
Sleeps/wakes iPad
No

Product declaration