Griffin Survivor iPad mini 4 All-Terrain Rugged Case - Black/Black:

Griffin Survivor iPad mini 4 All-Terrain Rugged Case - Black/Black

SKU
GB41353
Griffin Survivor All-Terrain е дизајниран и строго тестиран да биде една од најиздржливите футроли и го штити Вашиот таблет од екстерни услови, вклучувајќи, прашина, песок, дожд вибрации и др.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Детали за продуктот

Survivor футролата е Mil-spec тестирана со докажана заштита.

Оваа футрола има четири слоја на заштита почнувајќи со shatter-resistant поликарбонатна рамка и shock-absorbing силикон. Вградено заштитно стакло кое го штити вашиот телефон од надворешно влијание. Сите порти на уредот се добро покриени и заштитени.

Карактеристики

  • Заштита од падови од 2м
  • Заштита на сите порти од уредот од дожд, песок и прашина
  • Внатрешна заштита со пена која абсорбира удари
  • Надворешна заштита со слој од силикон кој абсорбира удари и вибрации
  • Anti-scratch заштита за екранот која штити од гребнатини
  • Подесувачки дел за комфорно гледање на филмови и видеа
Производител
Griffin
EAN code
685387421909
End of life
No
Материјал
Polycarbonate, Rubber, Silicone
Боја
црна
Бои
Black
iPad компатибилност
iPad mini 4
Тип на футрола
Full case
Капацитет
iPad mini 4
Sleeps/wakes iPad
No