Griffin Survivor Extreme Tablet for iPad Pro 10.5 - Black/Clear

SKU
GB43412
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Карактеристики:
  • Тестирање на бетон до 1,2м, дизајниран да ги задоволи и надмине американските воени стандарди 810-G за заштита од капки, удари и вибрации.
  • Повеќеслоен дизајн со внатрешен систем за дисперзија на удари, заштитени приклучоци за слушалки и Lightning. Исто така и заштита за микрофонот и звучниците, заедно за да обезбедат заштита од сите страни
  • Едноставната инсталација за задниот дел од футролата ги отстранува воздушните празнини помеѓу екран и заштитата за екранот
  • Работниот држач со вграден држач за Apple Pencil, се отвора за позиционирање на iPad Pro за гледање, сурфање или пишување

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
EAN code
685387443246
End of life
No
Материјал
Polycarbonate, Silicone, TPU
Боја
јасен / транспарентен
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Sleeps/wakes iPad
No