Griffin Survivor for iPad Air 2; iPad Pro 9.7inch - Black:

Griffin Survivor for iPad Air 2; iPad Pro 9.7inch - Black

SKU
GB41870

Дизајнирана за да ги задоволи или надмине стандардите објавени од американското Министерство за одбрана MIL-STD-810G, Survivor All-Terrain го штити вашиот iPad Pro 9,7" од екстремни услови, вклучувајќи и пад до 2 метар врз бетон. И нејзиниот потполно затворен дизајн е оценет IP-55, што значи Survivor All-Terrain ќе ги спречи прашината, песокот, дождот и многу други фактори на животната средина.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Дизајнирана за да ги задоволи или надмине стандардите објавени од американското Министерство за одбрана MIL-STD-810G, Survivor All-Terrain го штити вашиот iPad Pro 9,7" од екстремни услови, вклучувајќи и пад до 2 метар врз бетон. И нејзиниот потполно затворен дизајн е оценет IP-55, што значи Survivor All-Terrain ќе ги спречи прашината, песокот, дождот и многу други фактори на животната средина.

Производител
Griffin
EAN code
685387426607
End of life
No
Материјал
Polycarbonate, Silicone
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2
Тип на футрола
Back case
Капацитет
9.7 inch iPad
Димензија и тежина

Dimensions: 11.6" H X 8.1" W X 1.2" D (294 mm X 205 mm X 30 mm)


Weight: 16.7 oz (328 g)

Sleeps/wakes iPad
No
Што има во кутијата?
  • Survivor All-Terrain футрола
  • screen shield
  • Вграден држач
  • упатство за корисникот