Griffin Survivor Strong for iPhone X

SKU
conf-griffin-survivor-strong-for-iphone-x-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Карактеристики:
  • Ултра тенка, ултра-заштита при паѓање заштитна футрола за iPhone X, дизајнирана и тестирана за да ги задоволи или надмине стандардите на Mil-Std 810-G за издржливост
  • Заштита при паѓање до 2,1м на бетон
  • Внатрешна обвивка од поликарбонат отпорна на удари

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
End of life
No
Производител
Griffin
Weight
0.2000
EAN code
685387449149
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
Polycarbonate, TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone X
Производител
Griffin
Weight
0.2000
EAN code
685387449156
Боја
црна
Материјал
Polycarbonate, TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone X