Harman Kardon Aura Studio 2

SKU
HKAURASTUDIO2BLKEU
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Извонредно звучно искуство
DSP технологијата на Harman Kardon обезбедува врвен, целосно оптимизиран звук.
Амбиентално осветлување.

Звукот изгледа прекрасно благодарение на амбиенталното бело светло централната турбина и анимиран централен прстен на LED диодите.
Иконски дизајн

Еволуираниот SoundSticks дизајн додава ниво на престиж, а исто така интегрира беспрекорно со вашиот Mac, iPhone,и други паметни уреди.
Безжичен двоен звук.

Погодно се поврзуваат два звучници Aura Studio 2 или се интегрираат со aдомаќин на други производи Харман Кардон.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Harman/Kardon
End of life
No
Speaker Power
19VDC, 3A Power consumption 57W maximum, <0.5W eco-standby mode
Transducers
4.5” (112mm) for Woofer, 6 x 1.5” (40mm) for Tweeter
Amplifier
1 x 30W + 2 x 15W
Frequency
50Hz – 20kHz Bluetooth transmitter frequency range 2.402 – 2.480GHz
Signal-to-noise
80dB at 30W (woofer), 80dB @15W (tweeter)
Што има во кутијата?
1 x Aura Studio 2 speaker 1 x Quick-start guide 1 x Regional power cord(s) 1 x Safety & Warranty sheet