iMac 21.5" DC i5 2.3GHz/8GB/1TB/Intel Iris Plus Graphics 640/INT KB:

iMac 21.5" DC i5 2.3GHz/8GB/1TB/Intel Iris Plus Graphics 640/INT KB

SKU
MMQA2ZE/A

Десктоп компјутер кое користење претставува моќно и неповторливо искуство. Тоа е идејата која стои позади новиот iMac. Идеја која денес е посилна од било кога. Новиот iMac е опремен со потполно нови процесори, најнова графичка технологија, иновативнаа меморија и подобра широкопојасна врска. Тоа најдобро се гледа на најсветлиот и најживописниот Retina екран. Тоа е и причина зошто секогаш кога ќе го вклучиш те чека сјајно и неповторливо доживување.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Griffin Elevator Desktop Stand for Laptops
Griffin Elevator Desktop Stand for Laptops
2.690 МКД

Достапен производ

Apple Magic Keyboard - INT
Apple Magic Keyboard - INT
6.990 МКД

Достапен производ

XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station
13.990 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe Power Adapter - 60W
Apple MagSafe Power Adapter - 60W
6.990 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe Power Adapter - 45W
Apple MagSafe Power Adapter - 45W
6.990 МКД

Достапен производ

Tucano Work Out III Super Slim Bag 15inch
Tucano Work Out III Super Slim Bag 15inch
1.990 МКД

Достапен производ

Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
Tucano Work Out III Slim Bag 13inch
2.990 МКД

Достапен производ

Apple Mini Displayport to DVI Adapter
Apple Mini Displayport to DVI Adapter
2.490 МКД

Достапен производ

STM Judge 15inch
STM Judge 15inch
4.790 МКД

Достапен производ

Tribe Star Wars Micro USB Cable
Tribe Star Wars Micro USB Cable
690 МКД

Достапен производ

Десктоп компјутер кое користење претставува моќно и неповторливо искуство. Тоа е идејата која стои позади новиот iMac. Идеја која денес е посилна од било кога. Новиот iMac е опремен со потполно нови процесори, најнова графичка технологија, иновативнаа меморија и подобра широкопојасна врска. Тоа најдобро се гледа на најсветлиот и најживописниот Retina екран. Тоа е и причина зошто секогаш кога ќе го вклучиш те чека сјајно и неповторливо доживување.

Производител
Apple
EAN code
190198420190
End of life
No
Processor GHz
2.3GHz dual-core Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.6GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
1 TB
Дисплеј
21.5"
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 640
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
SD-Card
SDXC Card
Touch Bar
No
Оперативен систем

macOS

Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена