iMac 21.5" 6C i5 3.0GHz Retina 4K/8GB/1TB Fusion Drive/Radeon Pro 560X w 4GB/INT KB:

iMac 21.5" 6C i5 3.0GHz Retina 4K/8GB/1TB Fusion Drive/Radeon Pro 560X w 4GB/INT KB

SKU
MRT42ZE/A
Опасно згодна ѕверка. iMac сега доаѓа со нови процесори, побрза RAM меморија и моќни графички картички. Притоа го иманајсветлиот и најживописниот Retina дисплеј кај Mac од било кога.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple Magic Keyboard - INT
Apple Magic Keyboard - INT
6.990 МКД

Достапен производ

Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
3.990 МКД

Достапен производ

Knomo KNOMAD II Zip Around Folio 13inch - Black
Knomo KNOMAD II Zip Around Folio 13inch - Black
4.390 МКД

Достапен производ

Apple USB-C VGA Multiport Adapter
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
6.790 МКД

Достапен производ

Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
10.990 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
990 МКД

Достапен производ

Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
2.490 МКД

Достапен производ

Moshi USB-C Multimedia Adapter - Titanium Gray
Moshi USB-C Multimedia Adapter - Titanium Gray
4.290 МКД

Достапен производ

iMac компјутерите никогаш не биле побрзи благодарејќи на осмата и деветата генерација на Intel Core процесорите, моќните графички картици од серијата Radeon Pro 500X, можностите за поврзување преку Thunderbolt 3 (USB-C) влезовите и неверојатните Retina 4K и 5K дисплеи кои имаат милијарда бои и 500 нита појако светло, што значи дека новиот iMac Retina пружи живописни бои и неверојатно остар текст.
Производител
Apple
End of life
No
Processor GHz
3.0GHz 6-core 8th-generation Intel Core i5 processor
Turbo Boost
Turbo Boost up to 4.1GHz
Меморија
8GB 2666MHz DDR4 memory
Капацитет
1TB Fusion Drive
Дисплеј
21.5" Retina 4K
Graphics
Radeon Pro 560 with 4GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching/Intel HD Graphics 630
Optical drive
No
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена