(ДЕМО - ОТВОРЕН ПРОИЗВОД) - iMac 27" QC i5 3.5GHz Retina 5K/8GB/1TB/AMD M290X 2GB/INT KB:

(ДЕМО - ОТВОРЕН ПРОИЗВОД) - iMac 27" QC i5 3.5GHz Retina 5K/8GB/1TB/AMD M290X 2GB/INT KB

SKU
D_MF886Z/A

iMac има одличен 27 инчен 5K дисплеј со 14,7 милиони пиксели, 3.5 GHz Quad-Core intel i5 процесор, 8GB DDR3 меморија, 1 TB Fusion Drive, AMD Radeon R9 M290X 2GB графичка картица, четири USB 3 приклучоци, два Thunderbolt приклучоци, Mini DisplayPort, 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet конектор.


• Отпакуван
• Нема гаранција
• Производот е спремен за употреба

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

iMac има одличен 27 инчен 5K дисплеј со 14,7 милиони пиксели, 3.5 GHz Quad-Core intel i5 процесор, 8GB DDR3 меморија, 1 TB Fusion Drive, AMD Radeon R9 M290X 2GB графичка картица, четири USB 3 приклучоци, два Thunderbolt приклучоци, Mini DisplayPort, 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet конектор.

Производител
Apple
EAN code
885909926435
End of life
No
Processor GHz
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.9GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
1
Дисплеј
27"
Резолуција
5120 x 2880
Graphics
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
Graphics memory
2 GB GDDR5
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0 LE
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
SD-Card
SDXC Card
Touch Bar
No