Incase Book Jacket Revolution w/ Tensaerlite for iPad 9.7"

SKU
conf-incase-book-jacket-rev-tesaerilte-ipad-9.7-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Стилска повеќеаголна заштитна футрола за вашиот iPad Pro 9.7 "или iPad 9.7". Book Jacket Revolution го става новиот пресврт на еден од нашите класични производи. Revolution се претвора во штанд со четири агли на гледање и има подвижен потпирач која ви овозможува да го ротирате вашиот iPad за лесно landscape/portrait гледање. Се карактеризира со магнетно затворање за wake/sleep функцијата и издржлив еластичен ремен за сигурно затворање.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Incase
End of life
No
Материјал
Nylon, Polycarbonate
Боја
No
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Full case
Капацитет
No
Sleeps/wakes iPad
No
Производител
Incase
Weight
0.1000
EAN code
650450148755
Материјал
Microfiber, Nylon, Polycarbonate
Боја
сива
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Back case, Front case
Капацитет
9.7inch iPad Pro
Производител
Incase
Weight
0.1000
EAN code
650450148748
Материјал
Microfiber, Nylon, Polycarbonate
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Back case, Front case
Капацитет
9.7inch iPad Pro
Производител
Incase
Weight
0.1000
EAN code
650450148762
Материјал
Microfiber, Nylon, Polycarbonate
Боја
темно црвена
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Back case, Front case
Капацитет
9.7inch iPad Pro