Incase City Brief with Diamond Ripstop for MB13"

SKU
conf-incase-city-brief-with-diamond-ripstop-13-mk

Носете го вашиот 13" MacBook Pro и други основни работи со стил и удобност со оваа урбана торба. Изграден со помош на Diamond Ripstop и кабина за лаптопи, City Brief обезбедува заштита за MacBook од 360 степени, брзи пристапни џебови за лесна организација и отстранлив ремен за повеќе опции за носење.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
  • Димензии: 14 "x 11" x 2.5 "(Д x Ш x В)
  • Компатибилност: до 13" MacBook Pro, iPad
  • Материјал: 63% Рециклиран полиестер / 37% Полиестерски ремен: одвојувачки ремен за на рамо.
  • Складирање: Заштитен оддел за лаптоп и два џебови за брз пристап.
Производител
Incase
End of life
No
Производител
Incase
EAN code
650450149479
Боја
црна
Материјал
Nylon
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
Bag, Full case
Производител
Incase
Боја
мат бела
Материјал
Nylon
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
Bag, Full case
Mac компатибилност
MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar