Incase City Compact Backpack with Diamond Ripstop

SKU
conf-incase-city-compact-backpack-diamond-ripstop-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Заштитете го, организирајте го и носете го вашиот MacBook и другите најважни елементи во овој стилски ранец со Diamond Ripstop. Градскиот ранец има две основни области за складирање, преграда за лаптоп од 360 степени, брзи пристапни џебови и преклопени ремени за на рамо.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Incase
End of life
No
Производител
Incase
Weight
0.1000
EAN code
650450148465
Боја
јаглено сива
Материјал
Polyester
Case Size
up to 15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Димензија и тежина
18" x 13" x 5" (L x W x H)
Capacity
17.5L
Производител
Incase
EAN code
650450149431
Боја
црна
Материјал
Polyester
Case Size
up to 15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Димензија и тежина
18" x 13" x 5" (L x W x H)
Capacity
17.5L