iPad

SKU
conf-ipad-2018-mk

Креирај, прави и играј како никогаш порано. IPad има моќен A10 Fusion чип и прекрасен Retina дисплеј со Multi-Touch технологија, сега поддржан од Apple Pencil. Не постои ништо друго како iPad.

Apple Smart Cover

Apple Pencil

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple Silicone Case for 9.7-inch iPad Pro
Apple Silicone Case for 9.7-inch iPad Pro
Special Price 2.740 МКД
Regular Price 5.490 МКД

Достапен производ

Knomo LEATHER WRAP iPad Pro - Black
Knomo LEATHER WRAP iPad Pro - Black
4.190 МКД

Достапен производ

iSTYLE 60W PRO CHARGER - white
iSTYLE 60W PRO CHARGER - white
3.890 МКД

Достапен производ

SanDisk iXpand Flash Drive - USB за iPhone
SanDisk iXpand Flash Drive - USB за iPhone
3.490 МКД

Достапен производ

Apple Lightning Digital AV Adapter
Apple Lightning Digital AV Adapter
3.490 МКД

Достапен производ

Apple Leather Smart Cover за iPad Pro (2017)
Apple Leather Smart Cover за iPad Pro (2017)
5.390 МКД

Достапен производ

Apple - iPad mini 4 Silicone Case
Apple - iPad mini 4 Silicone Case
Special Price 2.990 МКД
Regular Price 4.790 МКД

Достапен производ

Moshi IonSlim
Moshi IonSlim
3.490 МКД

Достапен производ

Новиот 9,7 инчен
iPad
Компјутер кој не е само копјутер.
Како би изгледал еден копјутер доколку е замислен денес? Би бил доволно моќен за било која задача. Доволно лесен за да можеш да го носиш секаде со тебе. И толку свестран за да го користиш како и да посакаш - со помош на допир, тастатура па дури и молив. Со други зборови, тоа не би бил компјутер. Тоа би бил новиот iPad.
Перформанси од иднината. Веќе достапни денес.
Чип A10 Fusion. Направен за големи дела.
64 битна архитектура. 4 јадрен дизајн. Повеќе од 3,3 милијарди на транзистори. Со наши зборови - iPad е неверојатно брз. Сето ова и те како добро ќе ни се најде кога ќе посакаш да уредиш 4K видео запис, да играш игри кои бараат високи графички перформанси или да се впуштиш во новите апликации со проширена реалност.
Мултитаскинг. Ти и твојот iPad можете многу повеќе истовремено.
iPad има доволно снага за истовремена работа на повеќе апликации. Сурфај додека работиш на бизнис планот и истовремено разговарај со твојот колега преку FaceTime. Звучи едноставно? Во живо е поедноставно.
Впушти се во проширената реалност како никогаш до сега.
Проширената реалност е новата технологија која ги воведува виртуелните предмети во вистинскиот свет. Секој аспект од iPad-от, од екранот па се до снагата на процесорот, преку камерата до сензорите за движење, направен е така што апликациите за прошерена релност ќе бидат магични како никогаш до сега.
Апликациите со проширена реалност ќе ти го отворат светот на новите можности. Научи нешто ново во училницата или надвор од неа. Оживејте ја забавата и игрите. Со iPad и проширената реалност сè е возможно.
Сега е нотес. Сега е камера. И многу повеќе.
Apple Pencil. Замисли. Забележи.
Од првиот ден iPad е прекрасна алатка за да забележување на Вашите мисли. Сега со Apple Pencil стана совршен. Забележи, сликај со водени бои или потпиши се на некој документ. Apple Pencil сето тоа ќе го направи прецизно до пиксел. Се користи едноставно како и обичен молив, но може многу многу повеќе.
Две феноменални камери кои не се фокусирани само на прекрасните фотографии.
Вградената предна и задна камера ќе ти овозможат снимање на прекрасни фотографии и филмски видео записи, скенирање на документи, разговори преку FaceTime, па дури и цртање на 3D елементи со помош на проширената реалност.
Ниту една Bluetooth тастатура не му е непозната.
Ќе мораш да напишеш есеј, мејл или сценарио за blockbuster? Bluetooth тастатурите се совршени за тоа. И тоа било која Bluetooth тастатура.
Доаѓа полн со моќни апликации.
Сними песна во Garage Band, направи презентација во Keynote или сними и уреди краток филм со iMovie. iPad доаѓа со збирка на апликации од Apple па со нив можеш да почнеш да креираш.
Со повеќе од 1 милион на апликации за iPad, не постои нешто што iPad не го може.
Секоја апликација од тие 1,3 милиони на апликации за iPad е посебна за неговиот екран. Сè што ќе посакаш да фотографираш, црташ или работиш - лесно ќе ја пронајдеш апликацијата која ќе ти помогне во тоа. Ако сакаш да ја откриеш твојата нова омилена апликација, доволно е да го посетиш App Store каде нашите уредници редовно ги препорачуваат најновите и најинтересните апликации.
Биди во чекор со твојата фантазија.
Тенок, лесен и отпорен. Во три прекрасни бои.
iPad тежи само 500 грама, а тенок е 7,5mm. Затоа многу лесно ќе можеш да го земеш секаде со тебе каде и да посакаш. Направен е да биде издржлив, па поради тоа и можеш без гајле да го носиш секаде со тебе. А и преубав е - достапен во сребрена, свемирски сива и во новата златна боја.
Wi-Fi и 4G LTE. Интернетот е насекаде околу тебе.
iPad се одликува со Wi-Fi брзината до 855 Mb/s и брзината на 4G LTE до 300 Mb/s. Ако му додадеш Apple SIM ќе ти овозможи да се поврзеш на интернет преку мобилните оператори во повеќе од 180 земји и регии. Со ова во секое време ќе можеш да ја гледаш твојата омилена серија додека си на пат кон работа, да испратиш мејл во движење или веднаш да ги објавиш фотографиите од одморот.
10 часа на батерија со едно полнење.
Благодарејќи на целодневната батерија, iPad ќе ти пружи доволно време за сурфање, пишување, цртање, работење, онлајн купување и сè друго што ќе посакаш да работиш измеѓу полнење.3
Сите твои работи. Сигурни, организирани и секогаш достапни.
Со iCloud сите твои работи како фотографии, датотеки и белешки ќе бидат сигурни и достапни на сите твои уреди. Додека Датотеки апликацијата ќе ги смести сите твои датотеки на едно место, дури и оние услуги кои се прикачени на облаците како што се Google disk, OneDrive и Box.
Неверојатна технологија во неверојатно едноставно издание
Ќе претиснеш тука, ќе преминеш со прстот таму. И тоа е тоа.
iPad е направен така што едноставно ќе го користиш дури и кога прв пат ќе се појави во твојот живот. Multi-Touch гестовите ќе ти овозможат листање на фотографиите, уредување на документите и организирање на датотеки со едноставен допир кај фантастичниот 9,7 инчен Retina дисплеј.
Dock. Брзо до твоите омилени апликации.
Со iOS 11, од новиот Dock те дели само еден потез со прстот со што без никаков проблем ќе можеш да скокаш од апликација во апликација без враќање на почеток. Додади омилени апликации на Dock или уживај во мултитаскингот кој е брз како молња.
Тука повлечи. Таму пушти.
Дизајниран за Multi-Touch, drag and drop ќе ти овозможи да го преместуваш текстот од апликација во апликација како и сликите и датотеките со едноставен допир. Вметни ја сликата во документ или едноставно прикачи ја во мејлот. Дури можеш да избереш повеќе работи па лесно да ги преместиш со неколку допири со прстот.
Retina екран. Практичен и прекрасен.
Со 9,7 инчниот Retina екран буквално ќе се внесеш во сè што работиш на твојот iPad. Екран со исклучителна оштрина и живописност кој мораш да го допреш. Фешта за очи и прсти.
Отклучи го сигурно со помош на Touch ID.
Touch ID е наједноставниот и најсигурниот начин преку кој ќе го отклучиш твојот iPad. Стави го прстот на Touch ID сензорот и тоа е тоа.
Направен за секого.
Најмоќната технологија е онаа која сите можат да ја користат. Затоа iPad доаѓа со бројни помагала за вид, слух, мотористички вештини, учење и писменост. Така што се ова може да се прилагоди како на пример бојата на екранот за подобра видливост. Или пак да наредиш напишаниот текст да ти биде прочитан на глас.
Вид
Слух
Телесни и моторчки способности
Писменост и учење
Производител
Apple
End of life
No
Бои
Gold, Silver, Space Grey
Wireless and cellular
Wi-Fi & Wi-Fi + Cellular models
Капацитети
32 GB, 128 GB
Дисплеј
11"
Производител
Apple
EAN code
190198648884
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198649171
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 4.2
Батерија
до 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198720313
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
златна
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198649751
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p
Видео повици
FaceTime video
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198650047
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198720603
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
златна
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
EAN code
190198646965
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2 UMTS/HSPA/HSPA+/​DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz) LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41)
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
SIM картичка
да
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
EAN code
190198647252
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2 UMTS/HSPA/HSPA+/​DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz) LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41)
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
SIM картичка
да
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
EAN code
190198723932
Капацитети
32 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2 UMTS/HSPA/HSPA+/​DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz) LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41)
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
SIM картичка
да
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
32 GB
Боја
златна
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
EAN code
190198647924
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2 UMTS/HSPA/HSPA+/​DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz) LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41)
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
SIM картичка
да
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
EAN code
190198648211
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
EAN code
190198724236
Капацитети
128 GB
Димензија и тежина
240 x 169.5 x 7.5 mm 469g
Дисплеј
9.7"
Екран
9.7" IPS, 2048 x 1536 pix @264 ppi
Чип
A10/M10 coprocessor
Камера
8MPix f2.4 фотографија / 1080p видео - задна камера, 1,2MPix f2.2 фотографија / 720p видео – предна камера
Видео
1080p (1920 x 1080)
Видео повици
FaceTime видео
Touch ID
да
Мобилно и безжично поврзување
802.11a/b/g/n/ac WiFi Bluetooth 4.2
Батерија
До 10 часа на батерија
Оперативен систем
iOS 11
Сензори
Touch ID Three-axis gyro Accelerometer Barometer Ambient light sensor
Што има во кутијата?
iPad, адаптер и кабел за полнење
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Капацитет
128 GB
Боја
златна
Connectivity
Wifi + Cellular