iPad Air 3 Wi-Fi 64GB - Space Grey

SKU
MUUJ2HC/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

iPad Air е неверојатно тенок, лесен и ефикасен. Неговиот Bionic A12 чип е способен за машинско учење во реално време, што го прави сосема поинакво искуството, вклучувајќи ги и фотографиите, игрите и проширената реалност. Во целост, со својата True Tone технологија од 10,5 инчи, содржината е јасно видлива во различни светлосни услови. Покрај тоа, компатибилен е со Apple Pencil и Smart Keyboard тастатурата. Задна камера од 8 мегапиксели и FaceTime HD камера од 7 мегапиксели . Користи идентификација заснована на Touch ID. Со целодневна батерија, брзo Wi-Fi и 4G / LTE-Напредно поврзување и повеќе од еден милион iPad апликации кои може да ги преземете од App Store. iPad Air e подготвен за било која работна обврска во било кое време.
  • 10,5" Retina дисплеј со True Tone технологија и широк спектар на бои

  • A12 Bionic чип

  • Touch ID сензор

  • 8 мегапиксели задна камера и FaceTime HD предна 7 мегапикселна камера

  • Стерео звучници

  • LTE4

  • Конектор за полнење и поврзување на додатоци

  • iOS 12 систем со групни FaceTime повици и Screen Time, со заедничко AR искуство

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.4600
End of life
No
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi