JBL Tune220 - Црни

SKU
JBLT220TWSBLK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Bluetooth слушалки кои пружат 3 часа неиспрекинато слушање на музика и дополнителни 17 часа заедно со куќиштето за полнење со џебна големина. Со своите 12-милиметарски погон на единици кој се состои од познатиот JBL Pure Bass звук ти овозможуваат потполна слобода од кабли и непречено уживање во омилената музика.
Мали но издржливи слушалки кои севкупно ти даваат до 20 часа на комбинирана репродукција: 3 часа неиспрекинато слушање на музика и дополнителни 17 часа заедно со куќиштето за полнење. Без дополнителни кабли и потенцијални заплеткувања - само музика за било каде и било кога. Компатибилни се со iPhone и Android уредите.
Поврзете ги со Вашите уреди преку Bluetooth (5.0 верзија) но не само за музика туку и за примање и повикување на повици, hands-free. Овозможена е и употреба на гласовни асистенти односно гласовни контроли и неприметен прелаз.
Доаѓаат со металик обработка и минималистички дизајн. Направени се за секојдневна употреба: нивниот ергономски дизајн ќе Ви овозможи удобност при подолги периоди на користење.


Спецификации
• 12-мм динамични погонски единици
• Фрекфенциски одзив: 20 Hz – 20 kHz
• Осетливост: 105 dB
• Осетливост на микрофонот: -30dBV@1kHz/Pa
• Импеданција: 32 ohma
• Bluetooth верзија: 5.0
• Baterija во слушалките: лити-онска: 32 ohma
• Батерија во кутијата за полнење: лити-онска
• Време на полнење: 2ч.
• Репродукција со вклучен Bluetooth: 3ч.
• Вкупно време на репродукција со куќиштето: до 20ч.
• Тежни: 56г.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
Боја
Matte Black
Големина
No
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Air 3, iPad mini 5, iPad (7. gen)
Бои
Black

Product declaration