JBL Tune220 - Црни

SKU
JBLT220TWSBLK
 

Stock information

Бесплатна достава на сите производи од нашата понуда.

Детали

Bluetooth слушалки кои пружат 3 часа неиспрекинато слушање на музика и дополнителни 17 часа заедно со куќиштето за полнење со џебна големина. Со своите 12-милиметарски погон на единици кој се состои од познатиот JBL Pure Bass звук ти овозможуваат потполна слобода од кабли и непречено уживање во омилената музика.
Мали но издржливи слушалки кои севкупно ти даваат до 20 часа на комбинирана репродукција: 3 часа неиспрекинато слушање на музика и дополнителни 17 часа заедно со куќиштето за полнење. Без дополнителни кабли и потенцијални заплеткувања - само музика за било каде и било кога. Компатибилни се со iPhone и Android уредите.
Поврзете ги со Вашите уреди преку Bluetooth (5.0 верзија) но не само за музика туку и за примање и повикување на повици, hands-free. Овозможена е и употреба на гласовни асистенти односно гласовни контроли и неприметен прелаз.
Доаѓаат со металик обработка и минималистички дизајн. Направени се за секојдневна употреба: нивниот ергономски дизајн ќе Ви овозможи удобност при подолги периоди на користење.


Спецификации
• 12-мм динамични погонски единици
• Фрекфенциски одзив: 20 Hz – 20 kHz
• Осетливост: 105 dB
• Осетливост на микрофонот: -30dBV@1kHz/Pa
• Импеданција: 32 ohma
• Bluetooth верзија: 5.0
• Baterija во слушалките: лити-онска: 32 ohma
• Батерија во кутијата за полнење: лити-онска
• Време на полнење: 2ч.
• Репродукција со вклучен Bluetooth: 3ч.
• Вкупно време на репродукција со куќиштето: до 20ч.
• Тежни: 56г.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
End of life
No
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Air 3, iPad mini 5, iPad (7. gen)
Боја
мат црна
Бои
Black