JBL Tune750 BT - црни

SKU
JBLT750BTNCBLK
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Вашата музика, без бучава.
Безжичните JBL TUNE 750BTNC слушалки се одликуваат со моќен JBL Super Bass звук и Active Noise Cancelation за проследен бас и впечатливо аудио доживување. Лесниот дизајн над увото нуди максимална удобност и квалитет на звукот и се подготвени да патуваат каде и да одите со својот компактен дизајн на преклопување. 15 часа траење на батеријата со полнење од само 2 часа. Овозможуваат поврзување со два Bluetooth® уреди, истовремено. Додека пак со AUX кабелот слушајте музика бесконечно.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
Големина
No
End of life
No
Earphone type
Headphone
Боја
црна
Бои
Black
Audio Driver
Driver size (mm)40
Impedance
32.0 ohms
Frequency
2.402 GHz-2.480 GHz
Sensitivity
1kHz/1mW (dB)-15 dBV/Pa
Connectivity
AUX (Line-In)
Wireless connection
Bluetooth 4.2
Microphone
Доаѓаат со микрофон
Што има во кутијата?
Слушалки и Aux кабел
Гаранција
2 години

Product declaration