Speck iPhone XS Max PRESIDIO INKED футрола

SKU
121156-7555

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Отпорна на гребнатини и бледнеење
Процесот на сублимација на боја од 7 чекори трајно ги вградува сликите во поликарбонатната обвивка на футролата, така што тие нема да се изгребат. Специјалниот слој се спротивставува на бледнеење и пожолтување.
Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита
Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола
"Raised BEZEL заштита на стакло" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.
Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера
Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот.
Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита. Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Големина
No
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xs Max

Product declaration