LaCie 12TB 2big Dock Thunderbolt 3 & USB 3.2:

LaCie 12TB 2big Dock Thunderbolt 3 & USB 3.2

SKU
STGB12000400
Ако сте биле во потрага по моќен и разновиден Thunderbolt 3 docking station кој враќа многу од портовите и поврзувањата кои биле отстранети на модерните лаптопи, погледнете го 12TB 2big Dock 2-Bay RAID Array Thunderbolt 3 од LaCie. 2Big Thunderbolt 3 Dock испорачува капацитет за складирање од 12TB, кој се состои од два 6TB Seagate IronWolf Pro 7200 rpm SATA III 3.5 "хард дискови од претпријатието. Додека 2big е компатибилен со Windows 10 и MacOS 10.12, тој се форматира како HFS + за Mac, и е конфигуриран како хардверски контролиран RAID 0, кој обезбедува подобрувања во перформансите, но нема вишок на податоци. Исто така се поддржува RAID 1 и JBOD.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Ако сте биле во потрага по моќен и разновиден Thunderbolt 3 docking station кој враќа многу од портовите и поврзувањата кои биле отстранети на модерните лаптопи, погледнете го 12TB 2big Dock 2-Bay RAID Array Thunderbolt 3 од LaCie. 2Big Thunderbolt 3 Dock испорачува капацитет за складирање од 12TB, кој се состои од два 6TB Seagate IronWolf Pro 7200 rpm SATA III 3.5 "хард дискови од претпријатието. Додека 2big е компатибилен со Windows 10 и MacOS 10.12, тој се форматира како HFS + за Mac, и е конфигуриран како хардверски контролиран RAID 0, кој обезбедува подобрувања во перформансите, но нема вишок на податоци. Исто така се поддржува RAID 1 и JBOD.
Производител
LaCie
EAN code
3660619401888
End of life
No
Боја
сребрена
Капацитет
12 TB
Материјал
Aluminium
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Интерфејс
Thunderbolt, USB 3.0