Lacie 1TB Rugged USB-C - Silver/Orange

SKU
STFR1000800
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Одликувајќи се со еден од најголемите капацитети за складирање на пазарот за својата големина, LaCie Rugged USB-C ви дава доволно простор за складирање на вашата дигитална сегашност и иднина.

Карактеристики:

  • Нов USB-C конектор за компјутери од новата генерација
  • Вклучен USB 3.0 адаптер кој работи со PC или Mac
  • Отпорна при паѓање од дожд за употреба во било каква средина

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.1000
EAN code
3660619400140
End of life
No
Боја
портокалова
Меморија
No
Капацитет
1 TB
HDD trays
No
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Што има во кутијата?
USB-C - USB 3.0 adapter