Lacie 2TB Mobile Drive USB 3.1-C Silver

SKU
STHG2000400

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

LaCie Mobile Drive ги артикулира убавината и важноста на премиум-просторот. Со капацитет до 2TB, има простор за фотографии, плејлисти, документи и друго. И со Mac®, Windows®, USB-C и USB 3.0 компатибилностa, пристапот е лесен и едноставен.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.2000
EAN code
3660619404674
End of life
No
Боја
сребрена
Капацитет
2 TB
Материјал
Aluminium
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Интерфејс
USB-C