Lacie 2TB Rugged Secure USB 3.1 Type C w/ Rescue

SKU
STFR2000403

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

2TB Rugged Secure Portable Hard Drive од LaCie нуди заштита при удар и е отпорен на дожд и исто така нуди Seagate Secure Technology за заштита околу целата околина која е идеална при патување било каде. Благодарение на Seagate Secure Technology која користи 256-битна AES-хардверско шифрирање, вашите податоци се самокриптивни и заштитени, дури и ако уредот е отстранет од неговото куќиште.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
End of life
No
Боја
портокалова
Капацитет
2 TB
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Интерфејс
USB-C