Lacie 4TB Rugged USB-C - Silver/Orange

SKU
STFR4000800
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Одликувајќи се со еден од најголемите капацитети за складирање на пазарот за својата големина, LaCie Rugged USB-C ви дава доволно простор за складирање на вашата дигитална сегашност и иднина.

Карактеристики:

  • Нов USB-C конектор за компјутери од новата генерација
  • Вклучен USB 3.0 адаптер кој работи со PC или Mac
  • Отпорна при паѓање од дожд за употреба во било каква средина

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619400164
End of life
No
Боја
портокалова
Меморија
No
Капацитет
4 TB
HDD trays
No
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Димензија и тежина

Height: 1,87 cm
Width: 8,6 cm
Depth: 13,51 cm
Weight: 0,1 kg

System requirements
  • Computer with USB-C, USB 3.0 or USB 2.0 port
  • Windows 7 or later, Mac OS X 10.5 or later operating system
  • Minimum free disk space: 600 MB recommended
Што има во кутијата?

1 x LaCie Rugged USB-C
1 x USB-C (USB 3.1 5Gb/s) cable
1 x USB-C USB-A cable