Lacie 2TB Porsche Design 2.5 P'9223 USB 3.0 Type C - Gold:

Lacie 2TB Porsche Design 2.5 P'9223 USB 3.0 Type C - Gold

SKU
STFD2000403

LaCie Porsche Design Mobile Drive USB-C - 2TB - Gold


Карактеристики:

  • Нов USB-C конектор за компјутери од понова генерација
  • Вклучен USB 3.0 адаптер кој работи со компјутер или Mac®
  • Елегантно, целосно алуминиумско куќиште од Porsche Design
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

LaCie Porsche Design Mobile Drive USB-C - 2TB - Gold


Карактеристики:

  • Нов USB-C конектор за компјутери од понова генерација
  • Вклучен USB 3.0 адаптер кој работи со компјутер или Mac®
  • Елегантно, целосно алуминиумско куќиште од Porsche Design
Производител
LaCie
EAN code
763649078846
End of life
No
Боја
златна
Меморија
No
Капацитет
2 TB
Материјал
Aluminium
HDD trays
No
Mac компатибилност
iMac, Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 3.0, USB-C