LaCie 1TB Rugged Mini USB 3.0 / 2.5 inch

SKU
301558

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Најмалиот член на Rugged Family
Со својот иконски портокалов дизајн и безбедност на податоците, Rugged е еден од нашите најпопуларни хард дискови. Со дискот Rugged Mini, ја намаливме големината и додадовме тон нови функции, што го прави совршен за транспорт на податоци во движење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Weight
0.2400
EAN code
3660619315581
Модел
1TB
Големина
No
End of life
No
Боја
портокалова
Меморија
No
Капацитет
1 TB
Материјал
Aluminium
HDD trays
No
Mac компатибилност
iMac, Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Compatibility OS
Mac OS X
Интерфејс
USB 3.0
Ports and Interfaces
USB 3.0 (USB 2.0 compatible) USB 3.0: 5 Gb/s USB 2.0: 480 Mb/s
Димензија и тежина
86 x 135 x 19 mm/ 260g
System requirements
Computer with a USB 3.0 or USB 2.0 port Latest version of Windows® 7 or later / Mac OS® X 10.5 or later (LaCie Private-Public software requires Mac Intel® processor) Minimum free disk space: 600 MB recommended
Што има во кутијата?
LaCie Rugged Mini USB 3.0 cable (USB 2.0 compatible*) Quick Install Guide