LaCie Rugged SSD 1 TB Pro THUNDERBOLT 3 + USB 3.1

SKU
STHZ1000800

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Максимална брзина. Елитна сила.
LaCie® Rugged® SSD Pro располага со Seagate® FireCuda® NVMe SSD за максимална Thunderbolt 3 брзина и екстремна издржливост во полето на филмаџиите и DITs можат да репродуцираат 6K, 8K и супер slo-mo изворни датотеки каде било - без транскодирање.
Доаѓа со NVMe-зголемена изведба до 2800MB/s за трансфер на датотеки и рендерирање Со IP67 отпорноста од вода е загарантирана, а притоа овој дизајн е направен за секаков терен па така и толеранцијата на пад од три метри и два тонски е автомобил е загарантирана.


ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
Големина
No
End of life
No
Капацитет
1TB

Product declaration