Leather case for iPhone X EPICO WALLET FLIP - black:

Leather case for iPhone X EPICO WALLET FLIP - black

SKU
24311131300001

Epico Wallet Flip футролата, е совршен избор за сите љубители на елеганција, прецизност и квалитет. Футролата е направена од висококвалитетна PU кожа. Надворешната страна има сјајна површина која ја имитира кожата а внатрешноста има мазна површина. Футролата има флип дизајн, со што не само што го спречува оштетувањето на задната страна на телефонот, туку и го штити целиот екран. Опремена е со џеб кој ви овозможува да складирате до 3 картички со стандардна големина. Така можете да ја носите вашата лична карта, возачка дозвола и кредитна картичка.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
  • Дизајн со висок квалитет со прецизни рабови
  • Може да складира до 3 стандардни картички
  • Футролата го штити задниот дел од телефонот, рабовите и екранот
  • Дизајн на црна боја
  • Футролата е лесна за одржување
  • Овој модел е наменет за iPhone X телефони
Производител
EPICO
EAN code
8596049087383
End of life
No
Бои
Infinite Black
Материјал
TPU
Тип на футрола
Full case, Hard case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X