Mac mini: QC i3 3.6GHz/8GB/256GB/Intel UHD G 630 - CRO

SKU
MXNF2CR/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Боја
Space Gray
Капацитет
256GB PCIe-based onboard SSD
Processor GHz
3.6GHz quad-core 8th-generation Intel Core i3 processor
Меморија
8GB of 2666MHz DDR4 memory
Graphics
Intel UHD Graphics 630
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology

Product declaration